MENU ZAMKNIJ
Minosa Design

Aktualności

W Markach pod Warszawą powstała interesująca restauracja włoska LA MIA PASSIONE. Klimat projektowanej przestrzeni przenosi nas do urokliwego miasteczka Portofino we Włoszech. Powstałe kamieniczki nie były łatwe w wykonaniu. Zbudowano je z płyt kartonowo – gipsowych o zwiększonych parametrach twardości oraz odporności na uderzenia. Wybrane materiały, to płyty: RIGIPS PRO TYP A oraz RIGIPS PRO DURALINE TYP DFRIEH 1.

Kompozycja tworząca kamieniczki, udekorowana została nie tylko malarstwem zaprzyjaźnionego artysty – Rafała Maciążka, ale też otrzymała odpowiednie oświetlenie, które tworzy niepowtarzalny nastrój. Często, chcąc zjeść posiłek „na mieście”, szukamy przecież miejsc przyjemnych i miłych w odbiorze. W kamieniczkach w LA MIA PASSIONE najmłodsi mogą odkryć super zabawę, ponieważ mieści się w nich – kącik dla dzieci.

Popatrzmy też na bar i wydawkę oraz rozciągający się nad salą – turkusowy sufit… Dobór kolorystyki lokalu nie był prostym zadaniem. Na wizualizacjach pojawiały się różne zestawienia kolorystyczne. Jednak „morze turkusu” zdominowało tę „Małą Italię” i to był dobry wybór.

Chciałabym też zwrócić uwagę na dekoracje wydawki oraz baru. Ozdobiliśmy je prostymi formami rombów. Wykonanie ich wymagało jednak precyzyjnego rysunku, przycinania listew sztukateryjnych oraz dokładnego ich przyklejenia i pomalowania. Należy wspomnieć, że wszystkie zaprezentowane dekoracje nie były kosztowne.
We wnętrzu LA MIA PASSIONE w Markach można poczuć się naprawdę dobrze. Zachęcam do odwiedzenia Marek i skosztowania przepysznej kuchni włoskiej.

 

Witrynka retro wpisana w nowoczesną zabudowę meblową. Kamienica w Warszawie.
Wszyscy wiemy, że projekt wnętrz ma być przede wszystkim użyteczny, praktyczny i ergonomiczny, ale także przy tym – piękny. Jak prezentują się w tym kontekście aranżacje wnętrz, wykorzystujące wdzięczny temat szkła w architekturze? Czy mamy jako projektanci używać delikatnego i z natury swojej ozdobnego materiału, jakim jest szkło – w sposób oszczędny?

„Mniej znaczy więcej”, „prostota to szczyt wyrafinowania” – słowa dwóch wielkich mistrzów w dziedzinie sztuki: Ludwiga Miesa van der Rohe oraz Leonarda Da Vinci są obecne z nami, mimo upływu czasu. Słowa te pozostają drogowskazem, jak używać materii, jaką jest sztuka, w odniesieniu do sprawdzonych kanonów proporcji i harmonii. Mówią one również, jakich meandrów artyzmu unikać, jak nie przekraczać miary dobrego smaku.