MENU ZAMKNIJ
Minosa Design

ARANŻACJA MIESZKANIA DO 60 M2

Mieszkanie do 60 m2 wymaga spójnego ujęcia całego projektu. Oznacza to, że kolorystyka i materiały nie powinny być zbyt zróżnicowane. A zatem lepiej jest wybrać mniej materiałów w aranżacji wnętrza. Często wystarczy zastosować nawet jedną lub dwie płyty laminowane w meblach stałych, niż wprowadzać w każdym pomieszczeniu inne materiały. Jedna płyta drewnopodobna firmy Egger lub Pfleiderer, czy też Niemann, Wiech, z powodzeniem wystarczy w takim małym mieszkaniu. „Mniej, znaczy więcej”… I takiego założenia powinniśmy się trzymać.

W projekcie, który prezentuję, klient na początku wymagał zastosowania dwóch płyt w mieszkaniu: płyty drewnopodobnej Swiss Krono oraz płyty imitującej Granit Magma czerwony firmy Egger. Odeszliśmy od tego pomysłu, ponieważ przestrzeń w lokalu jest niewielka i zbyt dużo materiałów wprowadziłoby chaos oraz wrażenie, że architekt chciał w jednym mieszkaniu „zmieścić” kilka projektów. Takie nawarstwienie różnych materiałów może też sprawiać wrażenie kiczu.

Na wizualizacjach widać omawiane mieszkanie. Już za miesiąc zaprezentuję zdjęcia wykończonego lokalu. Jak do tej pory, klient jest bardzo zadowolony z efektów mojej pracy – projektanta wnętrz. Aranżacja tego mieszkania, które jest zaprojektowane nieco w stylu retro, była czystą przyjemnością i dała mi dużo satysfakcji.